Nevíte, jak se zbavit plísně v Praze? Zde se to dozvíte
Jestli patříte k lidem, kteří už dlouho nevědí co s plísní, která se vám udělala na zdi nebo nábytku, tak je tento článek pro vás to pravé. Nám se plíseň udělala na venkovní stěně bytu na balkoně, který máme zasklený a absolutně jsme si s tím nevěděli rady. A věřte mi, že jsme zkoušeli všechno možné, ale nic nezabíralo. A tak jsem na internetu o tom hledala všechno možné, až jsem našla i řešení Čím odstranit plíseň. A tím je firma A SERVIS LIPKA, s.r.o.
O té bych se chtěla zmínit nejdříve. Na samotných stránkách A SERVISU se o tvorbě plísní hodně dozvíte. Například, že na zateplených fasádách a na severních stranách zdí je podle všeho výskyt plísní, bakterií, hub a kvasinek nejčastější. Pro řešení problému, jak se těchto nežádoucí plísně, je nátěr LSG. Je to nátěr proti plísním, který napadené zdi tohoto problému stoprocentně zbaví. A firma A SERVIS zajišťuje kompletní servis v odstranění plísní, řas, hub, sanitrů, výkvětů a jiných mikroorganismů z jakéhokoli povrchu.
Jejich antimikrobiální…
Jejich antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný.
Životnost nátěru se totiž pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. A teď více něco k tomu, jak plíseň vlastně vzniká. Prvním problémem mnohdy bývá příliš velký rozdíl teploty mezi jednotlivými místnostmi. Pokud někde udržujete výrazně nižší teplotu, protože do ní třeba přes den tolik nechodíte a tak podobně, tak jakmile do ní otevřete dveře, dostane se do ní teplý vzduch, který má v sobě mnohem více vodních par než studený suchý vzduch.
Tato pára…
Tato pára se usadí na chladných místech v místnosti, kde se začne kondenzovat ve vodu, čímž právě plíseň vznikne. A nemusí jít jen o zdi, může se jedna i o nábytek. Krátkodobě se může teplota lišit, ale tento rozdíl by měl být opravdu pouze krátkodobou záležitostí. Pokud hodnoty nebudou souhlasit, tak větrejte, abyste správné vlhkosti docílili. V chladných měsících je potřeba ve všech místnostech topit. Teplota vzduchu v místnostech by neměla trvale klesnout pod +18 ºC.
V případě nutnosti mějte trvale uzavřené dveře od málo vytápěných místností. Teplotní rozdíl mezi jednotlivými místnostmi by neměl být ani vyšší jak 4 stupně. Snad vám tyto informace trochu pomohli a víte, jak plísni předcházet, ale stále si trvám na to, že úplně nejlepší alternativou je opatřit si nátěr LSG.