Nábytek na míru jedině od nás a provozovna bez grafitů a sprejů

 In Nezařazené

Nějakou dobu už máme specializovanou prodejnu s velice unikátním sortimentem. Přitom to začalo kdysi tak nevinně. Ani jsme si od toho vlastně nic neslibovali. Stalo se to, že jsme si řekli jednoho dne, že je všude okolo nudný, a hlavně těžko přístupný nábytek. Jakože třeba pokud jste student a chcete něco designově netradičního a kvalitního, tak jste bez šance. Ano, Ikea to sice vždy jistí, ale nevydrží vám to dlouho. Někdy bývá zázrak, pokud se skříň po více než třech složeních a rozloženích nerozpadne.

Vyplatí se antigrafftiová ochrana stěn a fasád, má to i ekonomický přínos

My jsme však toho už mívali plné zuby, chtěli jsme s mými kreativními kamarády, vždy něco hezkého a netradičního. Ale to zkrátka nešlo sehnat. Museli jsme být více vynalézavější. Jednoho dne jsem seděla u babičky na obědě a byla to hrozná nuda. Pak jsme museli pomáhat vytřídit nepotřebný nábytek z půdy. A v tu chvíli jako by mě to najednou trklo. Jako by to bylo najednou zčistajasna jasné jako facka. Strašně se mi líbil některý babiččin nábytek.

Měla úplně úžasné židle, několik menších stolků, jeden pořádný stůl a jednu skříň. Která se mi v tu chvíli náramně hodila. Napadlo mě však tehdy, že by bylo ještě lepší dýchnout jim trochu nového života. Tak jsem si vlezla do dědečkovy dílny a tam se zavřela tehdy na několik hodin. Bylo to jako kreativní proces. Začala jsem se židlí. Nejprve jsem ji postavila před sebe a tupě na ni zírala. Pak jsem si vzala různé nářadí jako brusky a pilky, které tam dědeček měl. A začala jsem si hrát.

Různě jsem židli „hoblovala“. Dokud jsem jí nedala nový požadovaný design. Pak jsem si ještě všimla, že tam byly jakési staré spreje. Tak jsem židli ještě trochu přestříkala. A výsledek byl ohromující! Jako bych jí vdechla nový život. Měla jsem neskutečnou radost a strašně jsem na sebe byla pyšná. Židli jsem pak vzala do našeho studentského bytu. Netrvalo dlouho a všimli si jí moji spolubydlící. Ptali se od jakého designéra jsem ji koupila a za kolik.

Nejprve jsem si s nimi chvíli hrála a blafovala jsem, že jsem ji koupila tam a tam. Po chvíli jsem to však nevydržela a vyprskla jsem smíchy. Přiznala jsem barvu a řekla jsem, že jsem ji vyrobila já osobně. Tomu nikdo nechtěl ani věřit. Přišlo jim to neskutečné a říkali, že bych se tím měla začít živit. No a kamarádi mají někdy pravdu. Nebylo to jednoduché, ale přesně tomu se dnes věnuji.

A jednoho krásného dne, když jsem upravovala novou židli jsem zapomněla přikrýt stěnu. A stalo se, že jsem nepostříkala jen židli barvami, ale i stěnu. A protože jsem ji chtěla mít hezkou, čistou, rozhodla jsem se, že graffiti půjde pryč. Zavolala jsem tedy společnost Likvidace, odstranění sprejů, barev Brno, která ví o odstraňování graffiti snad vše. Graffiti ze stěny odstranili perfektně a já s nimi byla moc spokojena.

Recent Posts

Leave a Comment