VOSKOVÁNÍ PODLAH

 

Nanesení polymeru na podlahu velmi výrazně prodlouží životnost Vašich podlah 

STROJOVÉ ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ PRAHA patří mezi profesionální úklidové služby. Během několika let jsme se vypracovali v dynamickou a spolehlivou úklidovou firmu s širokým polem působnosti a své zkušenosti neustále vyvíjíme. Máme profesionální zaměstnance, na které se můžete vždy s Vašim požadavkem obrátit a ochotně Vám vyjdou vstříc. 

VOSKOVÁNÍ PODLAH

 

Po důkladném vyčištění podlahy strojovým mytím je důležité podlahu ošetřit polymerovým voskem tzv. fluatační nátěr. Voskování podlah je vhodné na linoleum, marmoleum, lakované parkety a další druhy měkkých pevných podlah. Díky voskování podlaha nejen lépe vypadá, ale také déle vydrží a získá protiskluzový povrch.

Dobře udržovaná podlaha zkrátka dokáže zlepšit celkový dojem z interiéru. Polymerový vosk nanášíme ve dvou až třech vrstvách, aby vznikl jednolitý povrch, který zabrání nečistotám, aby se nedostaly hluboko do struktury podlahy a nepoškodily ji.

Na každý typ povrchu se hodí jiný vosk a naši odborní pracovníci vždy zvolí vyhovující vosk na ošetřovanou podlahu. K voskování podlah používáme vysoce kvalitní vosky, které zajistí, že Vaše podlaha bude vypadat dobře ještě dlouho po jejím ošetření. Četnost voskování podlahy velmi záleží na umístění a namáhavosti podlahy.

Na podlahu dáváme převážně vosk, který je v pololesku nebo matu. Samozřejmostí je pro nás poradenství ve volbě ideálního voskování Vaší podlahy a komplexní servis v ošetření podlah. Zanedbat voskování podlahy se nevyplatí. Kompletní rekonstrukce zanedbané podlahy totiž může sahat do částky, za kterou by jste si pořídili podlahu novou.

Renovaci podlahy doporučujeme vždy po strojovém vyčištění podlah, a to na nanesením průmyslového polymeru – voskování podlahy nebo-li fluatace. Na podlahu dáváme zpravidla pololesklý vosk. Výhodou vosku – polymeru je, že na podlahách nejsou vidět tolik stopy, má mírný proti-skluz a především se díky němu podlaha lépe udržuje.

Další velkou výhodou nanesení polymeru na podlahu je ta, že velmi výrazně prodlouží životnost Vašich podlah. Řešíte právě problém s renovací či údržbou, čištěním nebo voskováním či impregnací vašich podlah? Neváhejte nás kontaktovat a rádi Vám vypracujeme cenový návrh. Naši prověření zaměstnanci naší mezinárodní společnosti STROJOVÉ ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ PRAHA procházejí pravidelným školením a vzděláváním v oblasti používání úklidové chemie a technologických postupů úklidu včetně strojního vybavení. Můžete se tak spolehnout na kvalitu naší odvedené práce, díky které budou Vaše podlahy jako nové.

 

STROJOVÉ ČIŠTĚNÍ KOTOUČOVÝM STROJEM

 

Firma STROJOVÉ ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ PRAHA provádí strojové čištění podlah v celé České republice, na Slovensku, v Německu a Rakousku. Čištění provádíme kotoučovým strojem, na který je možné použít nástavec tzv. držák padů nebo silonový kartáč. Je možné využít i třetího nástavce, což je tvrdý drátěný kotouč Tinex.

Zdůraznit musíme, že neexistuje účinnější drhnoucí stroj, než je tento jednokotoučový stroj. Velké a malé podlahové automaty, jejichž přítlak na kartáče není vyšší než 10 kg, jsou určeny pouze pro běžnou údržbu podlah nikoliv pro detailní a hloubkové vyčištění podlah. Váha kotoučového stroje, který používá naše firma, se blíží 40 kg. Při strojovém čištění podlah je velmi důležité používat velmi šetrnou chemii.

Na všechna generální a hloubkové čištění používáme zásaditou chemii. Pouze na úklid po stavebních činnostech a rekonstrukcích je využita kyselá chemie, která důkladně odstraní všechny vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků z podlah. Pro jiné strojové čištění podlah se tato kyselá chemie nehodí, jelikož je velmi agresivní a citlivé podlahy může poškodit. V případě přírodních a kamenných podlah se tato chemie nesmí použít ani při jejich čištění po stavebních činnostech, protože nepříznivě ovlivní konečný vzhled podlahy.

Při generálním čištění podlah, vždy zkoušíme několik druhů výkonné chemie a začínáme zpravidla od té nejslabší verze. Pro podlahu je důležité vybrat chemii, která by splnila požadovanou reakci svou účinnou složkou a aby byla co nejslabší. V následujícím kroku čištění, roztok s navázanými nečistotami odsajeme pomocí hubice, která je napojena na turbo vysavač.

Poté podlahu ještě jednou namočíme čistou vodou, aby se neutralizovala od zbylého chemického roztoku, ještě jednou odsajeme nečistoty a podlahu necháme doschnout. Závěrem čištění doporučíme zákazníkovi, aby si nechal zakonzervovat podlahu tzv. fluatací prostřednictvím průmyslového polymeru (vosku). Následná úprava a povrchové ošetření podlah je velice důležitá. Čistíme strojově např. dlažby, linolea, marmolea, plovoucí podlahy, betonové podlahy, lité podlahy, kamenné podlahy, atd. Zaměstnanci naší úklidové firmy jsou proškolení profesionálové, kteří vědí jak správně, systematicky a kvalitně ošetřit povrchy.

 

DALŠÍ SLUŽBY, KTERÉ POSKYTUJE MEZINÁRODNÍ FIRMA STROJOVÉ ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ PRAHA :

 

Specializujeme se na strojové čištění a tepování koberců, ruční čištění čalouněného nábytku, provádíme také mytí, čištění, leštění oken, dále na okna nanášíme nanoimpregnaci tzv. nešpinavou úpravou, která je doporučuje aplikovat na skleněné výplně se špatnou dostupností, čistíme a myjeme okna a skleněné výplně ve výškách.

Po dohodě čistíme rolety, lamely a markýzy. Realizujeme denní a pravidelný úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem, úklidy po stavebních činnostech, strojové čištění a voskování podlah. Odstraňujeme nedovolené polepy z prosklených ploch, odstraňujeme graffiti, aplikujeme antigraffiti nátěry, opravujeme, natíráme a čistíme fasády. Zaměřujeme se také na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod.

Všechny naše služby provádíme po celé České Republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Pokud Vás zajímají další naše činnosti či potřebujete se poradit, prohlédněte si naše internetové stránky nebo nás přímo kontaktujte.