OPRAVY FASÁD

 

Větší nerovnosti nebo oprýskané rohy zapravíme speciálním fasádním tmelem 

Jako jediná firma v ČR nabízíme zákazníkům náš program STOP GRAFFITI a jsme schopni prokázat funkčnost námi nanesené AGO. Dbáme na to, aby byly Vaše budovy zcela čisté a opravené. Zaručujeme kompletní servis, pokud si od nás objednáte kompletní službu, pak Vám jsme schopni opravit fasádu tak, že drobné dírky zapravíme silikátovým tmelem, poškozené vrstvy nátěru odstraníme a větší nerovnosti nebo odřené rohy zapravíme speciálním fasádním tmelem.

V okamžiku, kdy je fasáda opravena, můžeme nanést novou fasádní barvu špičkové kvality značky Weber ve 2 vrstvách, nebo antigraffitovou ochranu. Naši odborně vyškolení pracovníci jsou schopni opravit fasády na Vašich domech během krátkého času a se 100% výsledkem. Naši specialisté provádí i mimo jiné opravy na historických budovách a pracují ve výškách, kde používají horolezeckou techniku. Všechny naše služby zajišťujeme po celé České republice, Slovensku, Rakousku a Německu. 

NATÍRÁNÍ FASÁD

 

U odstranění graffiti z fasád domů neošetřených antigraffiti nátěrem nebo nástřikem musíme upozornit, že úspěšnost odstranění se pohybuje od 60 – 90 %. Po odstranění graffiti zůstávají na některých místech obrysy, které se nedaří ani při opakovaných pokusech odstranit. Proto si často nechávají zákazníci svoji fasádu přemalovat tak, aby byl výsledek co nejlepší.

Při likvidaci graffiti na fasádách je zapotřebí počítat s tím, že se odstraní spolu s graffiti i část fasádní barvy. Tudíž je zapotřebí si fasádní barvu nechat namíchat dle odpovídajícího odstínu. Zajistíme až 90% shodu barevnosti fasádního nátěru. Po provedení těchto oprav a před případným natřením fasádní barvou je vhodné ještě celou plochu řádně napenetrovat, což slouží ke spojení a zpevnění předcházejících vrstev nátěru a celkové fixaci povrchu. Pokud jste se rozhodli opravená místa před natřením ochranným nátěrem přetřít jen lokálně, penetrace není nutná.

Poté, co odstraníme graffiti z neošetřeného povrchu tak doporučujeme nanést ochrannou vrstvu antigraffitového nátěru nebo nástřiku. Při nátěru je v ceně zahrnuto i čištění fasády vysokotlakou vodou ve stejné výměře jako nátěr, pokud není jiná domluva. Všechny tyto služby realizujeme i na výškových budovách (práce ve výškách), kterou provádí náš tým profesionálních pracovníků speciálně vyškolených pro práci ve výškách.

Snadněji přístupná místa ve výškách natíráme s pomocí vysokozdvižné techniky, lešení a žebříku. Pro těžko přístupná místa máme tým certifikovaných horolezců, kteří provádí natírání a opravy fasád ve výškách pomocí horolezeckého vybavení. Práce na fasádách pomocí horolezeckého vybavení jsou ve srovnání s použitím lešení také rychlejší a v konečném důsledku i cenově dostupnější.

 

ČIŠTĚNÍ FASÁD

 

K největšímu znečištění dochází u fasád budov ve městech, kde se usazují různé nečistoty a bohužel bývají často středem zájmů sprejerů. Nejvíce graffiti jsou tzv. tagy, nesmyslné podpisy, kterými se současná pokleslá a bezprizorní mládež pokouší zviditelnit. Naše firma zajišťuje kompletní čištění a mytí fasád ve výškách za použití horolezecké techniky. Fasády tak zbavíme prachu, řas, plísní, ptačího trusu, lišejníků nebo jiných nečistot.

Pokud jste nespokojeni s fasádou na Vašem objektu, není lepší řešení než ji vyčistit. Jsme schopni Váš dům nebo jakýkoliv jiný objekt kompletně zbavit jakéhokoliv znečištění na zdech (skvrny od barev, organická nečistota, graffiti). Pokud se jedná o běžné znečištění umýváme fasády ručně (od 34,-Kč/m2), při vyšším znečištění čistíme vysokotlakou pistolí za použití aktivní čistící složky Flamil super 3 (od 64,-Kč/m²).

Pokud se objeví skvrny, které nejdou odstranit normální cestou, doporučujeme opravu fasády nanesením vhodné barvy (od 190,-Kč/m²). Používáme kvalitní fasádní barvy od firmy Weber. Fasádní barvy Weber nabízí širokou paletu barevných odstínů splňující nejen moderní technické, ale i aktuální architektonické požadavky.

Jestli na Vašem objektu máte často problémy se znečištěním graffiti nebo jinými druhy znečištění, podívejte se prosím i do sekce antigraffiti, najdete tam více o ochraně fasád a prevenci před graffiti. Čištění provádíme mytím, takovým mytím, tlakovým mytím s aktivní čistící složkou, tlakovým mytím sodou – systémem zásobníku Armex, pískováním, pískováním granitem, pískováním lehkými abrazivy – vlašskými ořechy, pískováním speciální pískovačkou W/125 s řiditelným tlakem, na pískování a restaurování soch, historických objektů, na pískování citlivých přírodních materiálů, pískovce, vápence, opuky, travertinu, teraca.

Pískování interiérů a exteriérů budov, krovy, stropy, vše zašlé, fasády a pláště budov. Čištění a mytí ve výškách, provádíme pomocí horolezecké a slaňovací techniky, nebo pomocí hydraulických ramen pojízdných montážních plošin, práce ve výškách. Dále provádíme čištění, tryskání a mytí fasád, stěn, průčelí, portálů a plášťů budov, hal, průmyslových hal, sendvičových plášťů, plechových stěn a opláštění, betonových stěn, prosklených stěn, polykarbonátových stěn, luxferových a kopilitových stěn, zámkových dlažeb, dlažeb a obkladů, chodníků, předokenních žaluzií, slunolamů a ocelových konstrukcí.

Praskliny a drobné dírky zapravíme silikátovým tmelem, poškozené vrstvy nátěru odstraníme a větší nerovnosti nebo oprýskané rohy zapravíme speciálním fasádním tmelem. Veškeré tyto služby vždy provádí speciálně školený zaměstnanec. V rámci našeho „systému čistých budov“ jsme schopni zajistit nejnutnější povrchové úpravy a opravy fasád. Tato služba se doporučuje pokud je povrch na objektu, na který máte v plánu nanášet ochranný antigraffiti nátěr nebo nátěr fasádní barvou, zchátralý, popraskaný, loupe se barva a nebo se drolí omítka.

Po provedení těchto oprav a před případným natřením fasádní barvou je vhodné ještě celou plochu řádně napenetrovat, což slouží ke spojení a zpevnění předcházejících vrstev nátěru a celkové fixaci povrchu. Pokud jste se rozhodli opravená místa před natřením ochranným nátěrem přetřít jen lokálně, penetrace není nutná.

ANTIGRAFFITOVÁ OCHRANA

 

Dle struktury povrchu nanášíme vrstvy antigrafitového nátěru. Můžeme ho nanést na různé druhy plochy včetně plastů. Antigrafitovou ochranu nesnesou materiály jako je průhledný polykarbonát, sklo a leštěné kovy. Podmínkou pro nanášení antigraffitového nátěru je venkovní teplota nad + 10 ºC.

U hladkých ploch většinou aplikujeme 3 vrstvy, ale u pórovitých a strukturovaných povrchů doporučujeme nanést 6 až 12 vrstev. V České republice poskytujeme nejlevnější cenu a to od 120 Kč/m². Antigrafitový nátěr lze také aplikovat na MARMOLIT. Antigraffitová ochrana se na marmolit nanáší ve 3-5 vrstvách v ceně do 330,- Kč/m2. Povrchy ošetřené antigraffitovou ochranou, tam garantujeme 100% výsledek v odstranění graffiti a navíc naneseme na povrch jednofázový nátěr BELLINZONI, který Vám doplní ochrannou vrstvu AGO.

Antigraffitový nátěr má životnost 4-6 let a ochrání fasádu na vaší budově. Pokud aplikujeme anti graffiti nátěr nebo nástřik na vaší budově, jsme schopni odstranit graffiti do 14 dnů na jakémkoliv místě v České a Slovenské republice a nově i v Rakousku.

Tato služba servisního čištění a odstraňování je pro naše zákazníky zakotvena ve smlouvě o dílo. Rychlé odstranění graffiti odrazuje „pouliční umělce“ od vytváření svých děl, jelikož jejich dílo nemá dlouhé trvání. Náš systém je následovný: Pokud se objeví na fasádě budovy graffiti, my ho odstraníme a ZDARMA naneseme nové AGO na místech, kde bylo ztenčeno nebo odstraněno naší činností.

Tuto službu jsme zavedli do praxe, abychom byli schopni nabídnout přijatelnou cenu. Permanentní vícenásobná ochrana je drahá cca od 600,-Kč/m2 a hlavně je zcela zbytečné chránit celou ošetřenou plochu, na místech kde nebyly pokresleny. Tuto službu budovy bez graffiti nabízí pouze naše firma a nemá v ČR konkurenci. Levný a efektivní servis nenabízí téměř žádná z jiných firem.

Při odstraňování graffiti se musí graffiti co nejvíce zeslabit a následně se přetře fasádní barvou. Pokud se zamalují graffiti bez jejího ztenčení, prostupují viditelné původní kontury a finální výsledek není efektivní. 100% výsledek s odstraněním graffiti jde jen na plochách, kde je nanesena antigraffitová ochrana. Odstraňování graffiti je možné realizovat pouze s venkovní teplotou nad 10°C. Povrchy, které nejsou ošetřeny AGO a objeví se na nich graffiti jdou odstranit na 60-90 %, přičemž u fasád je nutno obstarat si navíc fasádní barvu na přetření. Je nejsnadnější se před sprejery ochránit antigraffitovou ochranou.

Nanesením anti graffiti ochrany lze předejít při odstraňování graffiti poškození nebo změny barvy podkladu. Antigraffiti ochrana zaručí 100% odstranění všech graffiti ze všech ploch a povrchů. Naše firma realizuje služby odstraňování grafity, ochranu proti grafitovému znečištění a vandalismu, antigraffiti nátěry, antigraffiti nástřiky, odstranění graffiti, čištění grafitů, odstraňování i sebemenšího graffitového znečištění ihned, stržení a odstranění plakátů a nedovoleného výlepu, stop sprejům, stop nedovolenému graffiti účinnou prevencí, kvalitní antigrafitovou ochranou.

Technické údaje k antigraffiti nátěrům AGO /antigraffitová ochrana/:

–     realizuje se na všechny typy povrchů, kromě skla, polykarbonátů, a leštěných kovů

–     fasádu neutěsňuje, nezadržuje vlhkost v budově a objektech – funguje

–     nátěr je paropropustný – vlhkost z fasády vystupuje

–     nátěr je hydrofobní – vlhkost do fasády nevstupuje – odpuzuje vodu

SPOLEČNOST STROJOVÉ ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ PRAHA NABÍZÍ DALŠÍ SLUŽBY:

 

Svým zákazníkům nabízíme řadu služeb v oblasti úklidu jako je denní a pravidelný úklid domácností, kanceláří, rezidencí či firem, úklid po stavebních činnostech, strojové čištění a voskování podlah, hloubkové čištění a tepování koberců, ruční tepování čalouněného nábytku a sedacích souprav.

Provádíme také mytí, čištění, leštění oken, dále na okna nanášíme nanoimpregnaci tzv. nešpinavou úpravou, která je obzvlášť vhodná pro okna se špatnou dostupností. Po dohodě čistíme rolety, lamely a markýzy. Odstraňujeme nedovolené polepy z prosklených ploch. Specializujeme se i na čištění fasád od plísní, mechů, sporů ze zateplených domů, a to velmi progresivní technologií LSG, tzv. nátěrem LSG dosáhneme toho, že zamezíme tvořící se vlhkosti, která způsobuje růst a tvorbu zelených sanitrů a zamezíme a odstraníme stávající mikrobiální napadení. Tato funkce je založena na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

Zaměřujeme se také na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod. Pro tyto všechny případy je nejvhodnější způsob, použít speciální pískovačku W 1-40 a obraziva tj. jemný písek, granit, slupky z vlašských ořechů. Kdy dopadem abraziva na povrch dochází k odstranění usazených nečistot, omítek či starých nátěrů či graffiti.

Metodu pískování lze použít i pro čištění fasád historických budov či památek, která je schválená českým památkovým ústavem. Naše služby provádíme po celé České Republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Pokud Vás zajímají další naše činnosti či potřebujete se poradit, prohlédněte si naše internetové stránky nebo nás přímo kontaktujte.